HLK-10M12L-
This is an open frame type power supply module from Hi-Link. This module is the same as Hi-Links HLK-10M12 the only difference is that HLK-10M12L is open open-frame type Power Supply. The HLK-10M12L Open Frame Power Module is a power supply module designed to convert electrical power from one form to another. Specifically, it’s designed to take in an input voltage and provide a stable output voltage of 12V.
The module is designed to accept a wide range of input voltages, often around 100-240V AC, making it compatible with different electrical systems worldwide. The module has a fixed output voltage of 12V DC, which is commonly used in many electronic devices and applications.
Specifications
- Model No: HLK-10M12L
- Operating Temp: -25~60
- Universal Input: 85-264VAC
- Protection Ocp, Ovp, SCP, IP65
- Isolation: 3000VAC
- Output: 24 Volts 420mA
- Function: Low Ripple, High Power
Features
Compact and Efficient-
Reliable Performance-
Versatile Applications-
Useful Link
Package Included
1 x HLK-10M12L Open Frame 12V 0.8A 10W Hi-Link AC DC Switch Power Supply Module